TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J15R4BTDF
RP73PF1J15R4BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J15R4BTDF
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J15R4BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J15R4BTDF
QUANTITY
RP73PF1J15R4BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J15R4BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J15R4BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J15R4BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J15R4BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J15R4BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J15R4BTDF
CONN RING 18-22AWG #6 TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT OMNI SOT23W datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 990 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf