TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J1K24BTDF
RP73PF1J1K24BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J1K24BTDF
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J1K24BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J1K24BTDF
QUANTITY
RP73PF1J1K24BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J1K24BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J1K24BTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information1-1625867-5 Statement of Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J1K24BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J1K24BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J1K24BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J1K24BTDF
IDC CABLE-AKP40A/ AE40G / AKP40A datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
ZS, SENSOR HEADS 350 MM SPOT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANSCEIVER 16SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A 26QFN datasheet.pdf
CBL D-SUB 9PIN FMAL-25PIN FML 3M datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123 datasheet.pdf
CBL ASSY SINGLE END PLUG 3FT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 7PPM datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 6PORT 484BGA datasheet.pdf
350V DUAL LOW-NOISE POWER AMP datasheet.pdf