TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J249RBTDF
RP73PF1J249RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J249RBTDF
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J249RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J249RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J249RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J249RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J249RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J249RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J249RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J249RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J249RBTDF
SENSOR REED SPDT SIL PCB MOUNT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 8BIT 8CH 16-QSOP datasheet.pdf
DIODE RF PIN 175V 100MA SOT23 datasheet.pdf
CONN SOCKET QFN 64POS GOLD datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
EGR EG2 220VAC SPST NO datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 36A 0.29 MOHM datasheet.pdf