TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J69R8BTDF
RP73PF1J69R8BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J69R8BTDF
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J69R8BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J69R8BTDF
QUANTITY
RP73PF1J69R8BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J69R8BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J69R8BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J69R8BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J69R8BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J69R8BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J69R8BTDF
IDC CABLE - MPL10K/MC10G/MPL10K datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W SMA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
BATT PACK 3.6V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
IR THERMAL IMAGER 9HZ datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MP34DT01 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 100 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XP-E LED RED-ORANGE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 2.5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf