TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J825RBTDF
RP73PF1J825RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J825RBTDF
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J825RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J825RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J825RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J825RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J825RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J825RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J825RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J825RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J825RBTDF
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINARY COUNT 16SOIC datasheet.pdf
MUX 4:1 ANALOG HI SPEED 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
KIT EVAL FOR DS1863 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 13POS datasheet.pdf
FABRIC LABEL YELLOW datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf