TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J825RBTDF
RP73PF1J825RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J825RBTDF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J825RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J825RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J825RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J825RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J825RBTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRP73P, Holsworthy
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J825RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J825RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J825RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J825RBTDF
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVSR W/RESET 3.08V SOT143 datasheet.pdf
HORIZ LONG PARTN 12 X 18-5/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 250V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf