TE Connectivity AMP Connectors RP73PF2A1K18BTDF
RP73PF2A1K18BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF2A1K18BTDF
Brief Description
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RP73PF2A1K18BTDF.pdf
Availability of RP73PF2A1K18BTDF
QUANTITY
RP73PF2A1K18BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF2A1K18BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF2A1K18BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF2A1K18BTDF
Related LinksRP73PF2A, RP73PF2A1K18BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF2A1K18BTDF Details Description
Related parts for RP73PF2A1K18BTDF
SWITCH LEVER SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10.5MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 420MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 681 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf