TE Connectivity AMP Connectors RP73PF2A1K33BTDF
RP73PF2A1K33BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF2A1K33BTDF
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 0805
Datasheet Download
RP73PF2A1K33BTDF.pdf
Availability of RP73PF2A1K33BTDF
QUANTITY
RP73PF2A1K33BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF2A1K33BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF2A1K33BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF2A1K33BTDF
Related LinksRP73PF2A, RP73PF2A1K33BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF2A1K33BTDF Details Description
Related parts for RP73PF2A1K33BTDF
ROUND SPACER NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 265MA 3.99 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-2.5MWG 0.5-4.5 datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 10 V datasheet.pdf