Murata Electronics North America RPE117X7R185K100V
RPE117X7R185K100V picture photo
Mfg. Part Number
RPE117X7R185K100V
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RPE117X7R185K100V.pdf
Availability of RPE117X7R185K100V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE117X7R185K100V Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE117X7R185K100V
Internal Part NumberEIS-RPE117X7R185K100V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE117X7R185K100V today.
SeriesRPE117X7R1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE117X7R185K100V
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE117X7, RPE117X7R185K100V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE117X7R185K100V Details Description
Related parts for RPE117X7R185K100V
BATTERY PK 3.6V 5000 MAH NICAD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 40-QFN datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 18MA 24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Crystal 4.0320MHz 30ppm Series 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.110" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 3M datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V 84MA OUT datasheet.pdf