Murata Electronics North America RPE5C1H120J2S1Z03A
RPE5C1H120J2S1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H120J2S1Z03A
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H120J2S1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H120J2S1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H120J2S1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H120J2S1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H120J2S1Z03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H120J2S1Z03A
Related LinksRPE5C1H12, RPE5C1H120J2S1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H120J2S1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H120J2S1Z03A
CONV DC/DC 5VIN 12A 0.9-3.3V OUT datasheet.pdf
IC DECOD/DEMUX 3-8 LINE 16TSSOP datasheet.pdf
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-MQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 200MA TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 18POS datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf