Murata Electronics North America RPE5C1H130J2P1Z03B
RPE5C1H130J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H130J2P1Z03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 13PF 50V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H130J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H130J2P1Z03B
QUANTITY
RPE5C1H130J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H130J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H130J2P1Z03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H130J2P1Z03B today.
SeriesRPE5C1H130
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H130J2P1Z03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H13, RPE5C1H130J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H130J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H130J2P1Z03B
CONN ADAPT UMC PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR50S/AE50G/X datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 356BGA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 125MA 8.3 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH datasheet.pdf