Murata Electronics North America RPE5C1H150J2P1Z03B
RPE5C1H150J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H150J2P1Z03B
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H150J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H150J2P1Z03B
QUANTITY
RPE5C1H150J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H150J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H150J2P1Z03B
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H150J2P1Z03B
Related LinksRPE5C1H15, RPE5C1H150J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H150J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H150J2P1Z03B
CONN EDGE DUAL .100 PCB 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
LABEL 4X4" BLU/RED/YEL-WHT 500PK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf