Murata Electronics North America RPE5C1H270J2K1Z03B
RPE5C1H270J2K1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H270J2K1Z03B
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H270J2K1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H270J2K1Z03B
QUANTITY
RPE5C1H270J2K1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H270J2K1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H270J2K1Z03B
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H270J2K1Z03B
Related LinksRPE5C1H27, RPE5C1H270J2K1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H270J2K1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H270J2K1Z03B
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR RS-232 DB9M/F datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 12A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 10-VSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf