Murata Electronics North America RPE5C1H680J2P1Z03B
RPE5C1H680J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H680J2P1Z03B
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H680J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H680J2P1Z03B
QUANTITY
RPE5C1H680J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H680J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H680J2P1Z03B
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H680J2P1Z03B
Related LinksRPE5C1H68, RPE5C1H680J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H680J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H680J2P1Z03B
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC RFID FRONT END 13.56MHZ 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 876 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MLT .5 IN datasheet.pdf
SC/UPC JPR SM 3.0MM RSR 3M datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf