Murata Electronics North America RPE5C2A220J2S1Z03A
RPE5C2A220J2S1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A220J2S1Z03A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A220J2S1Z03A.pdf
Availability of RPE5C2A220J2S1Z03A
QUANTITY
RPE5C2A220J2S1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A220J2S1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A220J2S1Z03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A220J2S1Z03A
Related LinksRPE5C2A22, RPE5C2A220J2S1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A220J2S1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C2A220J2S1Z03A
BOARD DEMO FOR TLE 6389-3 GV50 datasheet.pdf
FUSE MOD 900A 700V STUD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP ARRAY 390PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RIF-0-OPT-24DC/24DC/2 datasheet.pdf
ANTENNA OMNI DIRECTIONAL datasheet.pdf
470UF 35V 10X16 datasheet.pdf