Murata Electronics North America RPE5C2A221J2M1A03A
RPE5C2A221J2M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A221J2M1A03A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A221J2M1A03A.pdf
Availability of RPE5C2A221J2M1A03A
QUANTITY
RPE5C2A221J2M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A221J2M1A03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A221J2M1A03A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
RPE Series Revision 06/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A221J2M1A03A
Related LinksRPE5C2A22, RPE5C2A221J2M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A221J2M1A03A Details Description
Related parts for RPE5C2A221J2M1A03A
CONN HEADER 43POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 500CPR TH 5/32" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 15QFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GN RD/GN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1M OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DETECTOR CONNECTORIZED SCHOTTKY datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
180UF 400V 30X25MM 105C 2000H datasheet.pdf