Murata Electronics North America RPE5C2A270J2M1Z03A
RPE5C2A270J2M1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A270J2M1Z03A
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A270J2M1Z03A.pdf
Availability of RPE5C2A270J2M1Z03A
QUANTITY
RPE5C2A270J2M1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A270J2M1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A270J2M1Z03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A270J2M1Z03A
Related LinksRPE5C2A27, RPE5C2A270J2M1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A270J2M1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C2A270J2M1Z03A
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT89-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 91 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf