Murata Electronics North America RPE5C2A7R0D2S1Z03A
RPE5C2A7R0D2S1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A7R0D2S1Z03A
Brief Description
CAP CER 7PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A7R0D2S1Z03A.pdf
Availability of RPE5C2A7R0D2S1Z03A
QUANTITY
RPE5C2A7R0D2S1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A7R0D2S1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A7R0D2S1Z03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A7R0D2S1Z03A
Related LinksRPE5C2A7R, RPE5C2A7R0D2S1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A7R0D2S1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C2A7R0D2S1Z03A
DIODE GEN PURP 800V 1A DO41 datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 12.7MM CIRC 5/PK datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 30POS datasheet.pdf