Murata Electronics North America RPEE41H104M2K1A03B
RPEE41H104M2K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPEE41H104M2K1A03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RPEE41H104M2K1A03B.pdf
Availability of RPEE41H104M2K1A03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPEE41H104M2K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPEE41H104M2K1A03B
Internal Part NumberEIS-RPEE41H104M2K1A03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPEE41H104M2K1A03B today.
SeriesRPEE41H104
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPEE41H104M2K1A03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPEE41H10, RPEE41H104M2K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPEE41H104M2K1A03B Details Description
Related parts for RPEE41H104M2K1A03B
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 175MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 210X297MM datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 738V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CABLE FOR SERIES CONNECT 500MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 20POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf