Murata Electronics North America RPEE41H223M2P1A03B
RPEE41H223M2P1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPEE41H223M2P1A03B
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.022UF 50V 20% RADIAL
Datasheet Download
RPEE41H223M2P1A03B.pdf
Availability of RPEE41H223M2P1A03B
QUANTITY
RPEE41H223M2P1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPEE41H223M2P1A03B
Internal Part NumberEIS-RPEE41H223M2P1A03B
Delivery TimeIn stock, ship RPEE41H223M2P1A03B today.
SeriesRPEE41H223
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPEE41H223M2P1A03B
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPEE41H22, RPEE41H223M2P1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPEE41H223M2P1A03B Details Description
Related parts for RPEE41H223M2P1A03B
SWITCH UNIT ILLUM 24V DPDT GREEN datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ DL 12DFN datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BINRY COUNTR16TSSOP datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf