Murata Electronics North America RPEF51H224Z2K1A03B
RPEF51H224Z2K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPEF51H224Z2K1A03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.22UF 50V RADIAL
Datasheet Download
RPEF51H224Z2K1A03B.pdf
Availability of RPEF51H224Z2K1A03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPEF51H224Z2K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPEF51H224Z2K1A03B
Internal Part NumberEIS-RPEF51H224Z2K1A03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPEF51H224Z2K1A03B today.
SeriesRPEF51H224
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPEF51H224Z2K1A03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPEF51H22, RPEF51H224Z2K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPEF51H224Z2K1A03B Details Description
Related parts for RPEF51H224Z2K1A03B
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 100' datasheet.pdf
SIDACTOR BI 90V 150A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 135MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf