Murata Electronics North America RPER11H225K7C1F01B
RPER11H225K7C1F01B picture photo
Mfg. Part Number
RPER11H225K7C1F01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RPER11H225K7C1F01B.pdf
Availability of RPER11H225K7C1F01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPER11H225K7C1F01B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPER11H225K7C1F01B
Internal Part NumberEIS-RPER11H225K7C1F01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPER11H225K7C1F01B today.
SeriesRPER11H225
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSTOCK
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPER11H225K7C1F01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPER11H22, RPER11H225K7C1F01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPER11H225K7C1F01B Details Description
Related parts for RPER11H225K7C1F01B
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 2M 128KX16 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RECT FAST REC 1000V 1A SOD123F datasheet.pdf