Murata Electronics North America RPER71H333K2S1A03A
RPER71H333K2S1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RPER71H333K2S1A03A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RPER71H333K2S1A03A.pdf
Availability of RPER71H333K2S1A03A
QUANTITY
RPER71H333K2S1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPER71H333K2S1A03A
Internal Part NumberEIS-RPER71H333K2S1A03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPER71H333K2S1A03A
Related LinksRPER71H33, RPER71H333K2S1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPER71H333K2S1A03A Details Description
Related parts for RPER71H333K2S1A03A
CAP CER 750PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODEM SOCKET HSPA CELLULAR datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 5A datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf