Murata Electronics North America RPER71H681K2M1A03A
RPER71H681K2M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RPER71H681K2M1A03A
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RPER71H681K2M1A03A.pdf
Availability of RPER71H681K2M1A03A
QUANTITY
RPER71H681K2M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPER71H681K2M1A03A
Internal Part NumberEIS-RPER71H681K2M1A03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPER71H681K2M1A03A
Related LinksRPER71H68, RPER71H681K2M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPER71H681K2M1A03A Details Description
Related parts for RPER71H681K2M1A03A
CAP FILM 3000PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 40V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 8X1/2" S VFN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.9A 68 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
10 CKT 571PLT HI TEMP HDR datasheet.pdf
RADSERT 3.6MM SUPER TWIST 70A SL datasheet.pdf