Murata Electronics North America RPER72A331K2M1B03A
RPER72A331K2M1B03A picture photo
Mfg. Part Number
RPER72A331K2M1B03A
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RPER72A331K2M1B03A.pdf
Availability of RPER72A331K2M1B03A
QUANTITY
RPER72A331K2M1B03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPER72A331K2M1B03A
Internal Part NumberEIS-RPER72A331K2M1B03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPER72A331K2M1B03A
Related LinksRPER72A33, RPER72A331K2M1B03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPER72A331K2M1B03A Details Description
Related parts for RPER72A331K2M1B03A
CONN HEADER 3 POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 195MA 2.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 600A MAGNAPAK datasheet.pdf