Murata Electronics North America RPER72A332K2S1A03A
RPER72A332K2S1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RPER72A332K2S1A03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RPER72A332K2S1A03A.pdf
Availability of RPER72A332K2S1A03A
QUANTITY
RPER72A332K2S1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPER72A332K2S1A03A
Internal Part NumberEIS-RPER72A332K2S1A03A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
RPE Series Revision 06/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPER72A332K2S1A03A
Related LinksRPER72A33, RPER72A332K2S1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPER72A332K2S1A03A Details Description
Related parts for RPER72A332K2S1A03A
CONN CARDEDGE 20POS .100 X .200 datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 350K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 98MM datasheet.pdf