Recom Power RPM30-483.3SEW
RPM30-483.3SEW picture photo
Mfg. Part Number
RPM30-483.3SEW
Brief Description
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 3.3VOUT
Datasheet Download
RPM30-483.3SEW.pdf
Availability of RPM30-483.3SEW
QUANTITY
RPM30-483.3SEW Order Process
Ship out your order
Specifications of RPM30-483.3SEW
Internal Part NumberEIS-RPM30-483.3SEW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input18 ~ 75 V
Output3.3V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)-
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Size / Dimension4.00" L x 2.25" W x 0.75" H (101.6mm x 57.2mm x 19.0mm)
Power (Watts) - Max30W
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPM30-483.3SEW
Related LinksRPM30-4, RPM30-483.3SEW Datasheet, Recom Power Distributor
RPM30-483.3SEW Details Description
Related parts for RPM30-483.3SEW
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS LGH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SAFETY LIMIT SW datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9HF datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO213AB datasheet.pdf