Recom Power RPMD15-4815DFW/N
RPMD15-4815DFW/N picture photo
Mfg. Part Number
RPMD15-4815DFW/N
Brief Description
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W
Datasheet Download
RPMD15-4815DFW/N.pdf
Availability of RPMD15-4815DFW/N
QUANTITY
RPMD15-4815DFW/N Order Process
Ship out your order
Specifications of RPMD15-4815DFW/N
Internal Part NumberEIS-RPMD15-4815DFW/N
TypeEnclosed
Voltage - Input9.5 ~ 36 V
Output15V
Number of Outputs2
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 500mA
Output - 2 @ Current (Max)-15 VDC @ 500mA
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Package / CaseModule
Size / Dimension4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPMD15-4815DFW/N
Related LinksRPMD15-4, RPMD15-4815DFW/N Datasheet, Recom Power Distributor
RPMD15-4815DFW/N Details Description
Related parts for RPMD15-4815DFW/N
CAP ALUM 100UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 80LQFP datasheet.pdf
IC CONTROLLER LI-ION 4.5V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COVER D-SUB 15-M COND (1000PCS) datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 350V X7T 0805 datasheet.pdf
BCZ 3.81/12/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
EJECT LATCH .100 SHRD datasheet.pdf
EMITTER UV 385NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR GREEN REC.24V datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf