Recom Power RPMD15-483.3SFW/N
RPMD15-483.3SFW/N picture photo
Mfg. Part Number
RPMD15-483.3SFW/N
Brief Description
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W
Datasheet Download
RPMD15-483.3SFW/N.pdf
Availability of RPMD15-483.3SFW/N
QUANTITY
RPMD15-483.3SFW/N Order Process
Ship out your order
Specifications of RPMD15-483.3SFW/N
Internal Part NumberEIS-RPMD15-483.3SFW/N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
PackagingBulk
TypeEnclosed
Voltage - Input9.5 ~ 36 V
Output3.3V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)3.3 VDC @ 4A
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Package / CaseModule
Size / Dimension4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Power (Watts) - Max15W
ApprovalsCE
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPMD15-483.3SFW/N
Related LinksRPMD15-4, RPMD15-483.3SFW/N Datasheet, Recom Power Distributor
RPMD15-483.3SFW/N Details Description
Related parts for RPMD15-483.3SFW/N
ASSY DOUBLE BINDING POST R/B datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC STD 18MA 5VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
POWER CALE 15M datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM datasheet.pdf