Recom Power RPP20-2405DW-T
RPP20-2405DW-T picture photo
Mfg. Part Number
RPP20-2405DW-T
Brief Description
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP20-2405DW-T.pdf
Availability of RPP20-2405DW-T
QUANTITY
RPP20-2405DW-T Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP20-2405DW-T
Internal Part NumberEIS-RPP20-2405DW-T
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-5V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A, 2A
Power (Watts) - Manufacture Series20W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension1.61" L x 1.02" W x 0.46" H (41.0mm x 26.0mm x 11.7mm)
Operating Temperature-
Efficiency-
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP20-2405DW-T
Related LinksRPP20-2, RPP20-2405DW-T Datasheet, Recom Power Distributor
RPP20-2405DW-T Details Description
Related parts for RPP20-2405DW-T
TRANSFORMER AUDIO 3KCT/1KCT IMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN DB62 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
AB 8C 8#12 PIN PLUG datasheet.pdf
20 MHz to 500 MHz IF Gain Blocks IC datasheet.pdf