Recom Power RPP30-4812SW-1
RPP30-4812SW-1 picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4812SW-1
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4812SW-1.pdf
Availability of RPP30-4812SW-1
QUANTITY
RPP30-4812SW-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4812SW-1
Internal Part NumberEIS-RPP30-4812SW-1
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Efficiency87.8%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4812SW-1
Related LinksRPP30-4, RPP30-4812SW-1 Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4812SW-1 Details Description
Related parts for RPP30-4812SW-1
IC OPAMP CFA 500MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 18W NI-780S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 3% TOLER datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO CODEC 64-HTQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 18 OHM 14SOIC datasheet.pdf