Recom Power RPP30-4815S-L
RPP30-4815S-L picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4815S-L
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4815S-L.pdf
Availability of RPP30-4815S-L
QUANTITY
RPP30-4815S-L Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4815S-L
Internal Part NumberEIS-RPP30-4815S-L
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE+ RPP30
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 94°C
Efficiency91.6%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4815S-L
Related LinksRPP30-, RPP30-4815S-L Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4815S-L Details Description
Related parts for RPP30-4815S-L
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 0804 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 1/8" datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf