Texas Instruments RR-IDISC-MR100-A
RR-IDISC-MR100-A picture photo
Mfg. Part Number
RR-IDISC-MR100-A
Manufacturer
Product Category
RFID Reader Modules
Brief Description
RFID M-RANGE RDR RS232 13.56MHZ
Datasheet Download
RR-IDISC-MR100-A.pdf
Availability of RR-IDISC-MR100-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR-IDISC-MR100-A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR-IDISC-MR100-A
Internal Part NumberEIS-RR-IDISC-MR100-A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID Reader Modules
SeriesOBID® i-scan Multitag MR100
PackagingBulk
RF TypeRead / Write
Frequency13.56MHz
FeaturesISO15693
Package / Case145mm x 85mm x 31mm, RS232
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR-IDISC-MR100-A
Related LinksRR-IDISC, RR-IDISC-MR100-A Datasheet, Texas Instruments Distributor
RR-IDISC-MR100-A Details Description
Related parts for RR-IDISC-MR100-A
CONN RCPT 40POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC FPGA 822 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 62POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf