Susumu RR0510P-202-D
RR0510P-202-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-202-D
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-202-D.pdf
Availability of RR0510P-202-D
QUANTITY
RR0510P-202-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-202-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-202-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-202-D
Related LinksRR0510, RR0510P-202-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-202-D Details Description
Related parts for RR0510P-202-D
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 80MSPS 20SSOP datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 400MA 60V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
RES 27 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf