Susumu RR0510P-2430-D
RR0510P-2430-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-2430-D
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-2430-D.pdf
Availability of RR0510P-2430-D
QUANTITY
RR0510P-2430-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-2430-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-2430-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-2430-D
Related LinksRR0510P, RR0510P-2430-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-2430-D Details Description
Related parts for RR0510P-2430-D
IC REG LDO 4.5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 48TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
D4N-1B20R datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf