Susumu RR0510P-271-D
RR0510P-271-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-271-D
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-271-D.pdf
Availability of RR0510P-271-D
QUANTITY
RR0510P-271-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-271-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-271-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-271-D
Related LinksRR0510, RR0510P-271-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-271-D Details Description
Related parts for RR0510P-271-D
CONN HEADER 20POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62233 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKING COLLAR UNPRINT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 7/16" 6.17" datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
14-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf