Susumu RR0510P-332-D
RR0510P-332-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-332-D
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-332-D.pdf
Availability of RR0510P-332-D
QUANTITY
RR0510P-332-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-332-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-332-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-332-D
Related LinksRR0510, RR0510P-332-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-332-D Details Description
Related parts for RR0510P-332-D
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS VERT DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 150MW SOT523 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 273 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
O-RING - SILICONE 13.0 X 1.0MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf