Susumu RR0510P-433-D
RR0510P-433-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-433-D
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-433-D.pdf
Availability of RR0510P-433-D
QUANTITY
RR0510P-433-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-433-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-433-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-433-D
Related LinksRR0510, RR0510P-433-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-433-D Details Description
Related parts for RR0510P-433-D
IC OPAMP CFA 310MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V SOT89-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS RT ANG PINS datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RJI CBL AWG 22/7 IP20 5M datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 83MA OUT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C UNSHLD 300V datasheet.pdf