Susumu RR0510P-6810-D
RR0510P-6810-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-6810-D
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-6810-D.pdf
Availability of RR0510P-6810-D
QUANTITY
RR0510P-6810-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-6810-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-6810-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-6810-D
Related LinksRR0510P, RR0510P-6810-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-6810-D Details Description
Related parts for RR0510P-6810-D
IDC CABLE - MKC20K/MC20G/MCE20K datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2A 69 MOHM TH datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 24DIP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR M 891/530 K/J52 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
BATTERY CONNECTOR 4 PAD 23A 8PIN datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf