Susumu RR0510P-821-D
RR0510P-821-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-821-D
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-821-D.pdf
Availability of RR0510P-821-D
QUANTITY
RR0510P-821-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-821-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-821-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-821-D
Related LinksRR0510, RR0510P-821-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-821-D Details Description
Related parts for RR0510P-821-D
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 2W DC SPST 2M datasheet.pdf
D4SL-N4EFA-DN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf