Susumu RR0816P-1330-B-T5-13A
RR0816P-1330-B-T5-13A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-1330-B-T5-13A
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-1330-B-T5-13A.pdf
Availability of RR0816P-1330-B-T5-13A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-1330-B-T5-13A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-1330-B-T5-13A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-1330-B-T5-13A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-1330-B-T5-13A
Related LinksRR0816P-13, RR0816P-1330-B-T5-13A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-1330-B-T5-13A Details Description
Related parts for RR0816P-1330-B-T5-13A
IC POT NV TRIPLE 128POS 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARD MARKER VOLTAGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf