Susumu RR0816P-1820-D-26A
RR0816P-1820-D-26A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-1820-D-26A
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-1820-D-26A.pdf
Availability of RR0816P-1820-D-26A
QUANTITY
RR0816P-1820-D-26A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-1820-D-26A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-1820-D-26A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-1820-D-26A
Related LinksRR0816P-1, RR0816P-1820-D-26A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-1820-D-26A Details Description
Related parts for RR0816P-1820-D-26A
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
DISPLAY VFD CUST SCALES 6.5MM datasheet.pdf
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.4MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W T18 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf