Susumu RR0816P-1910-D-28A
RR0816P-1910-D-28A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-1910-D-28A
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-1910-D-28A.pdf
Availability of RR0816P-1910-D-28A
QUANTITY
RR0816P-1910-D-28A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-1910-D-28A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-1910-D-28A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-1910-D-28A
Related LinksRR0816P-1, RR0816P-1910-D-28A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-1910-D-28A Details Description
Related parts for RR0816P-1910-D-28A
IC REG BUCK 5V 0.5A 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K OTP EXT 40-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK ISO 8VSSOP datasheet.pdf
PROGRAMMING ADAPTER datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 WS/SW datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 445MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf