Susumu RR0816P-222-D
RR0816P-222-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-222-D
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-222-D.pdf
Availability of RR0816P-222-D
QUANTITY
RR0816P-222-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-222-D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-222-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-222-D
Related LinksRR0816, RR0816P-222-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-222-D Details Description
Related parts for RR0816P-222-D
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
POWER CABLE W/BRAKE 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
ASSY RECT 1POS 15.4X19.6MM CLEAR datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM VAPO datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf