Susumu RR0816P-2263-B-T5-35D
RR0816P-2263-B-T5-35D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2263-B-T5-35D
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-2263-B-T5-35D.pdf
Availability of RR0816P-2263-B-T5-35D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-2263-B-T5-35D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2263-B-T5-35D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2263-B-T5-35D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-2263-B-T5-35D
Related LinksRR0816P-22, RR0816P-2263-B-T5-35D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-2263-B-T5-35D Details Description
Related parts for RR0816P-2263-B-T5-35D
IC REG BOOST ADJ 0.73A 16TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 34MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 60MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
PRSSR TRNS -1TO1 BR 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf