Susumu RR0816P-2493-D-39D
RR0816P-2493-D-39D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2493-D-39D
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-2493-D-39D.pdf
Availability of RR0816P-2493-D-39D
QUANTITY
RR0816P-2493-D-39D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2493-D-39D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2493-D-39D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-2493-D-39D
Related LinksRR0816P-2, RR0816P-2493-D-39D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-2493-D-39D Details Description
Related parts for RR0816P-2493-D-39D
Crystal 7.3720MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100 TH HEADER datasheet.pdf
SSD 160GB SCSI datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf
CONN PLUG 8P INLINE PIN RA CRMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf