Susumu RR0816P-3013-B-T5-47D
RR0816P-3013-B-T5-47D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3013-B-T5-47D
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3013-B-T5-47D.pdf
Availability of RR0816P-3013-B-T5-47D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-3013-B-T5-47D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3013-B-T5-47D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3013-B-T5-47D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-3013-B-T5-47D
Related LinksRR0816P-30, RR0816P-3013-B-T5-47D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-3013-B-T5-47D Details Description
Related parts for RR0816P-3013-B-T5-47D
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SW BCD ROTARY DIP THRU HOLE 50V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 170MA 5.7 OHM datasheet.pdf
IC MPU SUPER SMAGIC SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 277VAC 65VDC datasheet.pdf