Susumu RR0816P-3480-D-53A
RR0816P-3480-D-53A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3480-D-53A
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3480-D-53A.pdf
Availability of RR0816P-3480-D-53A
QUANTITY
RR0816P-3480-D-53A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3480-D-53A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3480-D-53A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-3480-D-53A
Related LinksRR0816P-3, RR0816P-3480-D-53A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-3480-D-53A Details Description
Related parts for RR0816P-3480-D-53A
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPDT 6A 18V datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
CONN CMC TERM FEMAL 22-24AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT SOLDR datasheet.pdf