Susumu RR0816P-3483-D-53D
RR0816P-3483-D-53D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3483-D-53D
Brief Description
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3483-D-53D.pdf
Availability of RR0816P-3483-D-53D
QUANTITY
RR0816P-3483-D-53D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3483-D-53D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3483-D-53D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-3483-D-53D
Related LinksRR0816P-3, RR0816P-3483-D-53D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-3483-D-53D Details Description
Related parts for RR0816P-3483-D-53D
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 30MM-100MM PREWIR datasheet.pdf
IC M-LVDS RCVR QUAD 48VQFN datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ADJUST ROLLER LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48WFBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 15 OHM 11W 10% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
MGRID 2MM DUAL ROW SMT HDR 18 CK datasheet.pdf