Susumu RR0816P-393-B-T5
RR0816P-393-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-393-B-T5
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-393-B-T5.pdf
Availability of RR0816P-393-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-393-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-393-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR0816P-393-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-393-B-T5
Related LinksRR0816P-, RR0816P-393-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-393-B-T5 Details Description
Related parts for RR0816P-393-B-T5
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TOOL INSERTION TIP .110 SERIES datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 23POS datasheet.pdf